ТОМ КРУЗ СЕ ОБИДУВА ДА ЈА НАГОВОРИ МЕГАН МАРКЛ ДА ПРЕМИНЕ ВО СКИЕНТОЛОГИЈАТА? Спремен е да и го понуди ова!

14 јули, 2021
253897_tom-kruz-i-megan-markl_ls

Холивудскиот актер Том Круз (59) наводно се обидува да ја убеди Меган Маркл (39) да се префрли на скиентологијата, пренесуваат странските медиуми.

Ако им се верува на гласините, ѕвездата на филмот „Невозможна мисија“ отсекогаш сонувал војвотката од Сасекс да стане припадник на контроверзната религија.

Наводно, Том Круз стапил во контакт со сопругата на принцот Хари преку нивната заедничка пријателка, познатата Опра Винфри, пишува 7 news.com.au.

Кралскиот уредник Роб Џонсон рече дека и покрај бизарните тврдења, нема докази дека Том Круз и Меган Маркл преговараат за трансфер на војвотката во Скиентолошката црква.

Megan Markl

„Имаше дури и тврдења дека тој ќе и понуди работа во некој од неговите филмови“, вели Џонсон, додавајќи дека нема докази дека ова што кружи во таблоидите е вистина.

Патем, многу познати sвезди се членови на саентологијата, Елизабет Мос, Лора Препон, Дени Мастерсон, Џон Траволта ..