ТРАГЕДИЈА во кралското семејство! Кралицата Елизабета била очајна, принцот загинал во сообраќајна несреќа!

10 март, 2021
276125ae-88be-49db-98cf-c54afbac3a88

Кралицата Елизабета имаше братучед, принцот Вилијам, кој беше четврти по ред за тронот во Велика Британија. Во времето на венчавката на кралицата, тој беше еден од роднините што ја придружуваа во тоа време, што е голема чест. Тој беше еден од најверните членови на кралското семејство и имаше големи надежи за него.

Вилијам беше физички, може да се каже, многу попривлечен од неговиот истоименик, принцот Вилијам, иако има многу сличности меѓу нив. Во шеесеттите години, тој се сметаше за голем плејбој кој беше предмет на желба на многу девојки. Згоден, богат, со кралска крв и истовремено многу харизматичен.

Сепак, судбината го испрати на патување во Јапонија, каде се сретна со Жужи Старклов, модел од Унгарија, којa во тоа време беше разведенa и живееше со својата ќерка од првиот брак.

Меѓу нив се роди голема љубов, која за жал не беше можна затоа што Жужи не беше од благородно потекло, а покрај тоа имаше и брак зад себе, па беше апсолутно непожелна за кралското семејство.

Вилијам и Жужи живееја заедно неколку години во Јапонија и кога се обиде да го запознае Жужи со неговите роднини, наиде на ѕид, целосно неодобрување. После тоа, Жужи и принцот се отселија некое време, таа се пресели во Њујорк.

Тие одржуваа контакт по телефон, а Вилијам се надеваше дека ќе може да ги смири кралицата и неговите роднини. Сепак, ништо не се сменило во текот на двете години од нивното разделување.

Вилијам имал голема страст кон авионите и учествувал на натпревари, а за време на еден од нив, неговиот авион се срушил. Принцот не преживеал, тој починал на самото место, а по неговата смрт, членовите на кралското семејство донеле одлука другите членови на семејството да смеат се омажат за луѓе кои не биле од благородно потекло во негова чест.

Сепак, оваа трагедија го обележа семејството засекогаш, а принцот Чарлс, кој беше многу врзан за неговиот трагично изгубен братучед, реши да го именува неговиот најстар син Вилијам.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris