Твитер се возбуди заради серијата „Black Mirror“: Дали оваа епизода била за Бритни Спирс?

30 јуни, 2021
esli-o-black-mirror-830x0

По шокантното сведоштво на Бритни Спирс, многу гледачи се убедени дека една епизода од популарната серија „Black Mirror“ е посветена на неа.

Станува збор за епизода од петтата сезона на серијалот, наречена „Rachel, Jack and Ashley Too“. Во епизодата, Мајли Сајрус ја игра поп-sвездата Ешли О, која е ограничена од нејзиниот менаџерски тим, односно нејзината тетка Кетрин ги контролира сите аспекти на нејзиниот живот.

Ешли е принудена да настапува во серијата, иако тоа не ја прави среќна, а нејзиниот менаџер ја тера да зема лекови. Исто така, Ешли е под надзор на другите цело време. Кога се буни, Кетрин ја дрогира, поради што пејачката завршува во кома, а нејзиниот тим сепак се обидува да заработи пари на нејзиниот лик користејќи ги мозочните ќелии за нов албум, а тие исто така ја претвораат и во холограм.

Фановите учествуваат во спасувањето на Ешли.

Дали оваа приказна ве потсетува на некого? Да, истото го помислија и корисниците на Твитер.

  • „Луѓе, таа епизода на „Black Mirror“ беше за Бритни Спирс“ – твитерџиите масовно пишуваат, пренесува Индекс.

Потсетуваме дека Бритни беше под конзерваториски надзорво последните 13 години, што ја спречува да донесува големи одлуки во сопствениот живот (и лични и финансиски).

  • „Толку сум лут што не можам да спијам и сум во депресија. Сакам да се слушне мојот глас … Сакам промени и сакам промените да напредуваат. Заслужувам промени“ – рече пејачката пред судот. Спирс јасно стави до знаење дека сака да ѝ заврши старателството.
  • „Само сакам да си го вратам животот, поминаа 13 години и тоа е доволно. Доста е и воопшто нема смисла … готова сум. Сакам да го тужам моето семејство, да бидам целосно искрена“ – рече таа.

По сведочењето, таа им се обрати и на обожавателите.

  • „Привлекувам внимание на ова затоа што не сакам луѓето да мислат дека мојот живот е совршен затоа што дефинитивно не е. И, ако сте прочитале нешто за мене во вестите оваа недела … Очигледно сега навистина знаете дека не е совршен. Се извинувам што се преправав дека сум добра во изминатите две години. Јас го направив тоа од гордост и ми беше непријатно да споделам што ми се случува. Но, искрено, кој не сака да има забавен Инстаграм? Верувале или не, преправајќи се дека сме добро навистина помага“, рече таа.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi