Ванеса Брајант: „Понекогаш мислам дека нема да доживеам нов ден…“

4 март, 2021
нмн

Ванеса Брајант, сопругата на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант и нивната 14-годишна ќерка Џана кои загинаа во хеликоптерска несреќа во јануари 2020 година, дадоа емотивна исповед .

‘Не можам да кажам дека сум силна секој ден. Понекогаш не мислам дека ќе доживеам нов ден ‘, рече таа. Но, додека светот жалеше за легендата на НБА и нивната ќерка, 38-годишната Ванеса тивко рече дека работи за да го подобри својот живот и животот на своето семејство, 18-годишната ќерка Натали, четиригодишната Бјанка и 20 -месечниот Капри. Таа презеде креативни проекти кои останаа недовршени во Гранити Студио, мултимедијална компанија на нејзиниот покоен сопруг, и неодамна повторно започна со добротворната организација на Коби со Mamba & Mambacita Sports, за да помогне во зајакнувањето на младите девојки и да им обезбеди еднакви можности на младите спортисти, визија што ја живееше Коби.

‘Болката е незамислива, но мора да станете и да одите напред. Лежењето во кревет и плачењето нема да го промени фактот дека моето семејство никогаш повеќе нема да биде исто. Но, станување од кревет и правење чекор напред ќе го направи денот подобар и за моите девојчиња и за мене, и на тоа работам ’, рече Ванеса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris