Вера Ванг го прослави роденденот: Никогаш нема да погодите колку години има оваа жена

5 јули, 2021
vera-wang-7-830x0

Модната дизајнерка Вера Ванг уште еднаш ги убеди своите обожаватели дека ја пронашла тајната на вечната младост откако сподели фотографии на кои изгледа како 30-годишник. Фотографиите се направени на нејзината 72. роденденска забава во Њујорк.

Познатата дизајнерка на венчаници, која наполни 72 години на 27 јуни, го прослави својот роденден неколку дена подоцна.

Облечена во неонски жолт фустан и кристално завиткана лента за глава, Ванг помина незаборавна ноќ со своите 60 гости кои уживаа во музиката на пејачката Шер.

Забавата беше организирана само неколку недели откако Ванг ја лансираше својата нова линија на италијанско вино просеко со исто име, а моделот на гостите им послужи пенлив пијалок додека носеше креација која потсетува на кралицата Марија Антонета.

За нејзиниот роденден, Ванг имаше уникатна торта во форма на кофа со мраз со нејзината омилена вотка и шишиња „Party Prosecco“.

Дизајнерката позираше и со елегантни господа кои носеа спортски одела и смокинг од нејзината колекција наменета за мажи.

Меѓу гостите на Вера беа и колегите дизајнери Дона Каран и Келвин Клајн.

На снимките што ги сподели на социјалните мрежи се гледа како славеничката се дружи со пријателите, истура чаши од својот Парти Просеко и ужива на подиумот, а многумина не можеа да поверуваат дека таа само наполни 72 години.

Коментарите од следбениците беа неверојатни, а еден од нив гласеше: „Изгледаш како да си 50 години помлада!“.

„Сигурен сум дека имате некаков напиток на вечна младост“ – вели еден од придружниците на славниот творец.

Ова не е прв пат Ванг да ги воодушеви луѓето со својот неверојатен изглед.

Таа ги запрепасти своите следбеници на мрежите и минатата година, кога објави серија снимки кои покажуваат колку добро изгледа за своите години и ја промовираше својата нова колекција.

Сепак, како што и самата рече, по тие снимки, таа добила и не многу пристојни пораки на социјалните мрежи.

„Вие навистина би биле шокирани доколку ви ја пренесам содржината“, рече Ванг.

Говорејќи за нејзината фигура во раните осумдесетти години, Ванг рече дека таквиот добар изглед го припишува на добар сон, повремени коктели со вотка што ги консумира и тренира.

„Бев спортист во мојата младост. Тренирав уметничко лизгање“ – објасни таа.

„Мислам дека кога ќе ги поминете првите 16 години од вашиот живот физички ангажирани, останува таа посветеност кон спортот. И тоа ме одржува млада. Значи, спиењето, повремените тренинзи и дефинитивно коктелите со вотка се клучот за мојот изглед“ – вели Ванг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi