Водителката на Евровизија беше маж, сега се шминка и советува милиони: Еве ги најдобрите упатства

19 мај, 2021
водителката на евтовизија машко

Тешко дека некој пребарувал видео на тема шминка без да го погледне упатството споделено од Ники

Ники де Џегер (25) е една од најпопуларните јутубери во светот. Познатата холандска шминкерка и интернет sвезда е повторно во центарот на вниманието на јавноста, бидејќи е една од домаќините на музичкиот натпревар на Евровизија. Ники е трансродово лице и јавно го призна тоа минатата година.

,,Niki Tutorijals ” (преб. Упатства на Ники) , како што е името на нејзиниот канал на YouTube, веќе 11 години постои и е посветен на шминкањето . Само на оваа мрежа, Ники има 13,8 милиони следбеници, а бројот на прегледи на нејзините видеа е скоро 1,5 милијарди. Ретко кој не ги гледал нејзините видеа на тема шминка.

Покрај шминкањето, Ники создаде и неколку палети на сенки за шминка, во соработка со некои од најпопуларните светски брендови.

Видеото што го засили веќе популарната јутјуберка меѓу sвездите, беше она каде што се покажува моќта на шминкањето.

Покрај шминкањето на лицето, Ники направи и неколку видеа каде моќта на шминката ја покажува и на Ким Кардашијан, Дауцен Крос и Дру Баримор.

Она што Ники го покажува не е само секојдневна шминка – таа всушност создава уметност на своето лице. Ова се некои од нејзините најдобри изданија за шминка.

Ефектните очи и неутрален кармин, изглед на шминка што секој може да ја креира.

Неутрална шминка за секој ден.

Црвените усни и ајлајнерот во златна боја, е еден од најсложените, но и најефикасните ,,изгледи” што ги покажа Ники.

Фокусот во ова видео е неутрална шминка и совршен тен.

Малку покимплиџирана шминка со црна сенка на очите и многу сјајни моменти.

Многумина би помислиле дека Ники секогаш користи скапа шминка што многумина не можат да си ја дозволат, но сепак станува збор за вештина. Тој често снима видеа каде што се шминка со производи што му се достапни на „обичниот свет“.

Уште едно од нејзините популарни видеа е шминкањето со темни кармини. Очите се истакнати, но фокусот е на усните.

Нежна и светкава шминка во розови тонови. Популарна техника на „cut crease“ изведена од Ника.

Видео за празнична шминка, а користени производи се оние што можат да се најдат во продавниците за козметика.

Мат кармин, светкави сенки и sвезди за целосен ефект.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi