Второто дете на Хари и Меган не е ни пристигнато, а веќе се шпекулира дека е последно

21 февруари, 2021
бебе

Во 2019 година, принцот Хари разговараше со Џејн Гудал за британски Вог за семејните планови. Потоа, како од топ, тој одговори дека тие сакаат „најмногу две деца“. Со оглед на тоа што тој и Меган Маркл на Денот на вљубените објавија дека доаѓа нивното второ бебе, јавноста се прашува дали парот навистина ќе застане на број два.

Меган тогаш беше уредник, што беше еден од нејзините соништа. „Отсекогаш сакав да го пробам, и тоа пред моето дете, па дури и децата, да дојдат на светот“, е реченица во која падна Хари без размислување: „Две, максимум“. Неговата реченица не се ни изненади, со оглед на тоа што тој самиот во неколку наврати рече дека е важно да се заштити животната средина. ‘Ние сме единствените суштества на планетата кои мислат дека Земјата припаѓа на нас, а не ние на неа. Човештвото не е ни свесно за влијанието што го има врз животната средина и фактот дека мора да се грижиме што ќе им оставиме на идните генерации “, рече тој во споменатиот разговор.

Ова не е прв пат да спомене број два. За време на прославата на педесет годишнината од инвестицијата на принцот од Велс. ‘Се пошегувавме дека Велс ќе ја победи Англија на рагби турнирот во Шест нации. Затоа, ги предупредив него и војвотката дека тие се виновни за многу непроспиени ноќи кога се роди бебето “, рече тој на шега, додавајќи дека Хари му рекол дека тие ќе бидат виновни ако имаат повеќе од две деца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi