Знае како да продаде производ: Гвинет Палтроу за нејзината нова колекција реши да се соблече топлес

8 јуни, 2021
1457646

Не сакајќи да го одвлекува вниманието на гледачите од најважните работи со нејзината облека, актерката Гвинет Палтроу ја отфрли вишокот облека заради рекламирање на својата нова колекција накит. На некои фотографии беше доволен само градник, а на некои дури беше и излишен.

„Пристигна нашата колекција G накит: Ова се основните делови околу кои ќе ги изградите и полните ги кутиите за накит и ќе го чувате богатството засекогаш. И како што докажува нашиот инфлуенсер, овие скапоцени камења се такви што никогаш не треба да ги соблекувате “, вели Goop! на Инстаграм, заедно со фотографија на нејзината основачка, актерката Гвинет Палтроу, која не носи ништо друго освен здолниште и накит.

На сетот за рекламна кампања за нејзиниот накит, Гвинет не само што го разголи своето тело, туку и врската со нејзината 17-годишна ќерка Епл.

‘Секоја година на роденденот на Apple правиме нов пирсинг, тоа е традиција што ја цениме. Таа беше голема инспирација за оваа колекција и ми помогна да го рафинирам дизајнот. Парчињата ги именував по неа и нејзините најдобри пријатели“, објаснува Гвинет на страницата на Goop, додавајќи дека Епл сигурно ќе ги позајми истоимените обетки.

Цената на обетките Apple Circle Pave Drop е нешто помалку од девет илјади куни, а колекцијата вклучува и златна нараквица Елиот од околу 1500 долари, златни прстени со дијаманти за 1300 долари и друг скап накит.

Носењето благородни метали и скапоцени камења Гвинет го опишува како „емотивно“ искуство.

„Има нешто во благородни метали и скапоцени камења – камењата се чувствуваат како прочистување и златото е толку топло. Кога ги носите, скоро целата нивна комбинирана енергија се пренесува напред и назад. Емотивно е“, вели Гвинет.

Gwyneth Paltrow