3 НАМИРНИЦИ КОИ МОЖАТ ДА ГО ЗАМЕНАТ МАЈОНЕЗОТ: Со нивна помош ќе ги намалите маснотиите, а вкусот на храната ќе остане ОДЛИЧЕН!

13 август, 2021
1304107_profimedia0205356465_ls

Многу луѓе секогаш бараат едноставни начини да ги направат своите оброци поздрави, и со овие совети ќе внесете помалку калории додека вкусот на храната сепак ќе биде одличен.

Ако сте љубители на сендвичи со салата од туна, пилешко или јајца, овие три намирници можат да ви помогнат да го зголемите нутритивното ниво на вашиот оброк и да го намалите внесот на калории. Наместо мајонез, можете да користите:

Хумус:

Лекарите советуваат да користите намази со хумус наместо мајонез, кој има помалку калории и е богат со протеини и здрави масти.

Sendvič

Домати:

Наместо да користите голема количина мајонез, заменете половина со свежи домати, со што ќе ги намалите калориите и ќе додадете повеќе хранливи материи.

Авокадо:

Оваа популарна и вкусна храна ќе ја направи вашата храна кремаста и ќе ги зголеми здравите масти на сендвичот.

doručak, jaja, avokado
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi