5 ПАРА ОБУВКИ КОИ МОРА ДА ГИ ПОСЕДУВА СЕКОЈА ЖЕНА СО СТИЛ: Удобни, лесно се комбинираат и никогаш не излегуваат од мода!

21 септември, 2021
258611_shutterstock-1265165938-1_ls

Црн блејзер, тесни фармерки, молив здолниште, кожна јакна и бела кошула – ова би биле првите пет парчиња облека што ни паѓаат на повеќето од нас на памет кога станува збор за список на основни, но безвременски предмети од гардеробата.

Кога станува збор за чевлите, како еден од омилените додатоци на љубителите на модата (и оние кои не се издаваат како такви), би можело да се каже дека како такви заслужуваат да имаат листа за себе. Бидејќи трендовите во областа на обувките се менуваат со секое доаѓање на новата сезона, се прашуваме кои се основните модели на чевли кои засекогаш ќе бидат модерни и ќе преживеат без оглед на трендовите.

Сигурни сме дека некои од нив веќе ги поседувате, но за да бидете сигурни дека ништо не ви недостасува, погледнете ја листата од пет модели чевли што ќе ви го олеснат секојдневието.

  1. Чевли во еднобојна боја со стилето потпетици

Можеби не се најтрендиското парче во вашата гардероба, но секако се едни од оние што најмногу се носат. Софистицирано, може да кренат дневна комбинација и да ја претворат во вечерна за момент.

  1. Рамни сандали

Признавате или не, секое лето безброј пати ќе посегнеме по модел на рамни сандали. Тие се апсолутно задолжителни за топлото време, без разлика дали одите на одмор или во кафуле за ручек.

  1. Класични патики

Без разлика дали станува збор за старки, Ванс или модели на водечки брендови на спортска опрема, патиките со класични форми се едноставно неопходни. Бидејќи удобноста стана се поважен фактор во секојдневниот стил, не очекуваме дека некогаш ќе престанеме да ги купуваме.

  1. Црни чизми до глуждот

Дали постои препознатлив стил за зима од црни чизми до глуждот? Добар пар црни чизми е суштината на сите кул есенски и зимски изгледи, бидејќи тие се комбинираат со речиси се што носиме во студените денови. По важност, тие се на исто ниво со бела кошула и црн блејзер.

  1. Воени чизми

Иако на прв поглед се смета дека се дел од трендот, ќе забележите дека воените чизми всушност се присутни секоја зима. Мартинс се најпопуларни, но сигурни сме дека другите брендови од високата улица имаат што да понудат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris