Ако го сакате скандинавскиот стил и ентериер, морате да ги заследите овие 10 Инстаграм профили за инспирација!

4 септември, 2021
0_E5g5WRwnX1MhsIyv

Има нешто толку неверојатно елегантно и удобно во скандинавскиот ентериер. Ова е веројатно причината зошто овој регион, кој зафаќа само 4 земји и 27 милиони луѓе, го редефинираше стилот и дизајнот низ целата планета.

Скандинавскиот дизајн се сведува на чисти форми и паметни решенија кои не се помалку удобни. Главниот впечаток што го остава е просторот, светлината, беспрекорноста, а експертите прават разлика помеѓу шведскиот минималистички, дански романтичен и финскиoт црно -бел стил, кои сите ги обединуваат скандинавските.

Минималистите го обожуваат, а максималистите сe уште се сомнителни. Ако сте меѓу нив, ќе ве потсетиме дека денес скандинавскиот мермер е омекнат со дрвени подови и пријатен мебел, а црно -белите нијанси стануваат потопли со неколку пастелни детали, како што се перници или слики на ѕидот.

Денешните големи стоковни куќи за мебел ќе ви овозможат да го декорирате вашиот дом така што изгледа како од списание за малку пари. Се што ви треба е малку стручна помош и многу инспирација. И каде да го најдете ако не на Инстаграм?

Научете зошто скандинавскиот стил е трансформативен и иновативен, иако во основа е многу едноставен. Следете ги следните нарачки и дизајнирајте табла за расположение за реновирање на вашиот стан!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi