Ана Бекута откри како да изгубите 12кг за 3 месеци: Денот се започнува со ОВА овошје, а тајната е во само 2 зачини

8 март, 2021
Ana-Bekuta

Пејачката откри сè во врска со исхраната што ѝ помогна да ослабе!

Многумина се прашуваат како Ана Бекута успеа да ослабе, а пејачката го даде одговорот на тоа прашање, откривајќи ги сите други детали за трансформацијата што не би биле возможни без силна мотивација.

„На 5 февруари минатата година, се сеќавам на датумот, решив да се справам со тежината – највеќе од здравствени причини. Забележав дека дишам потешко, дека се гушам од тежината”, рече Ана, која порано имаше покачен  холестерол и хипертензија.

„Мило ми беше што публиката не ме обвинуваше за вишокот. И јас не страдав поради тоа, едноставно немав време да се обратам во огледало на тој начин затоа што имаше многу работа”, рече Ана, која рече дека не е семејството, не сугерираше дека треба да ослабне затоа што е „секогаш убава за своите најблиски“.

Еден член на нејзиното семејство, нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ, одигра важна улога во целата приказна.

„Милутин ослабе пред мене и тој беше, делумно, мојот мотив. Мислев:Кога може тој, можам и јас. Неговиот начин беше да ги преполови порциите“, нагласи таа.

А начинот на Ана Бекута беше „концептот на тело“ осмислен од Клаудија Адеми, експерт за нарушувања во исхраната.

Концептот значел дека пејачката има пет оброка на ден, три главни и две закуски, дека јаде строго три часа, дека не користи сол, дека користи пиперка и пченка како зачини и секогаш заедно, дека подготвува храна во маслиново масло и го елиминираше компирот од менито, дека пиела 1,5 литри вода и многу чај секој ден, како и дека конзумирала млечни производи без лактоза поради алергии.

Клучен дел од исхраната на Ана беа црвените бобинки со кои го започнувала денот, но и други видови овошја со низок гликемиски индекс (како киви) кои ја намалуваат желбата за слатки и го одржуваат нивото на шеќер во крвта под контрола.

„Четвртокот беше ден за детоксикација, кој започнуваше со обичен појадок, а потоа јадев или лубеница или ананас на секои три часа“, продолжи Ана.

„Изгубив 12 килограми за три месеци, но потоа одеше малку побавно. Околу два и пол до три килограми месечно“, рече пејачката и додаде: „Се чувствувам многу добро, здраво. Крвната слика никогаш не била подобра, и имајќи предвид дека се борев со холестерол, сега го немам тој проблем и ги преполовив таблетите за притисок”.

Ана, која веќе 10 години активно тренира, истакна дека сега има енергија за секого.

„Слабеењето е остварливо. И, еве, сè уште не сум слаба, слаба, но одам полека кон тоа, не брзам. Секој знае дека имам 60 години, а жените во шеесеттите мора да изерат помеѓу задникот и лицето“, рече Катрин Данев одамна“, рече Бекута.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris