Celebrity тренер советува: Со овие лесни трикови ќе ги губите килограмите како луди!

20 мај, 2021
dreamstime-m-79332165

Латоја Џулс е личен тренер и инструктор по фитнес во Њујорк која често им помага на славните да ослабат и да се вратат во форма. Некои од sвездите со кои досега работела се: Хана Бронфман, Аманда Сејфрид и Мери Кејт и Ешли Олсен. Покрај тоа што е тренер, Латоја е и медицинска сестра, така што ова и дава уште една перспектива кога станува збор за слабеење и здравје.

За Eat This, Not That! ги сподели своите совети за успешно слабеење.

Направете сквотови со тегови

„Сквотовите со тегови секогаш се одличен избор. Ќе согорите најмногу калории, и многу работи – стомачни мускули, нозе, глутеус – треба да работат за правилно сквотирање. Покрај тоа, седењето и станувањето е нешто што го правите секој ден, па зошто да не го направите тоа во вежба која е навистина функционална“ – вели Џулс.

За да губите тежина, јадете почесто

Џулс вели дека навистина здрав начин на дисциплинирана диета е да се јаде почесто.

„Закуските се многу важни за мене. На сите мои клиенти им велам дека закуските се клучни. Никогаш не чекајте додека не бидете гладни, тогаш правите лош избор на исхрана. Секогаш бидете сигурни дека имате ужинка и дали шеќерите ви се на пристојно ниво“ – советува таа.

Најдобра закуска за слабеење

„Не работам во канцеларија и често не знам кога да јадам ручек. Омилена закуска ми е половина јаболко со путер од кикирики или бадем. На тој начин ќе добиете протеини, масти и растителни влакна, а оваа закуска ќе ви помогне да ги стабилизирате нивоата на шеќер и да ве држи сити до следната пауза“ – вели Џулс.

24sata

Изберете го правилниот протеински бар

Julулс вели дека протеинските плочки се исто така добар начин да се избегне глад, но мора да ја изберете вистинската. Таа ги избира оние со најмалку шеќер.

Најдобар начин да изгубите тежина е да јадете побавно

Најважниот совет што го дава Џулс, а кој можете да започнете да го применувате веднаш, е да јадете побавно.

„Секогаш брзаме и јадеме набрзина, но вашиот стомак има само одредена големина. Калориите се акумулираат кога ќе се прејадете. Каснете, потоа испијте малку вода, разговарајте и потоа загризете повторно, уживајте во храната, па ќе можете да забележите кога сте навистина најадени“- советува таа.

Ilustracije gladi

Посветеноста е клучна

„Здравјето е начин на живот. Знам дека е клише, сите го кажуваат тоа, но подготовката и посветеноста се клучни. Одвојте време да подготвите храна, да купите здрава храна и да планирате оброци. Губењето тежина и здравата исхрана ви одзема време, но ако сте посветени и добро подготвени, тоа ќе ви се исплати“ – заклучи Џулс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi