ЧАЈ ПРОТИВ БРЧКИ: Мијте се со овој зачин и за една недела ќе имате поздрава и поубава кожа

21 јуни, 2021
Screenshot 2021-06-21 190519

Еден зачин ја намалува видливоста на фините линии и брчки и привремено го паузира процесот на стареење

Појавата на брчки на лицето е неизбежна и ги чека сите луѓе. За среќа, постои начин природно да го подобрите здравјето на вашата кожа.

Имено, еден зачин ја намалува видливоста на фините линии и брчките и привремено го паузира процесот на стареење. Во повеќето случаи, брчките ќе се отстранат за помалку од една недела.

Тоа е феноменалниот анасон, а рецептот е многу лесен за подготовка.

Состојки:

Една чаша вода

Грст семе од анасон

Мало тенџере

Подготовка:

Прво подгответе чај од анасон. Потоа, почекајте да се излади чајот, исцедете ја содржината и чувајте го чајот во чист сад.

Едноставно измијте го лицето наутро. Втријте го чајот на лицето, но обрнете посебно внимание на брчките. Чајот од анасон треба да ви помогне да се ослободите од сите брчки на лицето.

Ова, велат експертите, е наједноставниот и најприродниот начин да се ослободите од несаканите знаци на старост.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi