Чекори што не смеете да ги прескокнувате во вечерната рутина: Ова ќе ви помогне да имате БЛЕСКАВА кожа на лицето!

27 јули, 2021
2574119_profimedia0538322974_ls

Убавата, негувана и сјајна кожа е приоритет на секоја жена која се грижи за себе и сака да изгледа беспрекорно во секое време.

Ве убедивме дека ова е лесно да се постигне многу пати досега, бидејќи не ви требаат скапи претарати за нега, туку треба континуитет и конзистентност. Ова е токму случајот со нашите денешни совети за убавина, кои не треба да ги пропуштате во вашата вечерна рутина.

За да го користите сонот како најдобар третман за вашата кожа, треба правилно да се грижите за неа пред да одите во кревет.

За да го задржите или вратите младешкиот изглед на кожата на лицето и да ја направите сјајна, ова се вечерните активности поврзани со нејзината нега, кои не треба да ги прескокнувате:

  • Направете нежен пилинг на кожата два до три пати неделно. На овој начин, ќе ги отстраните мртвите клетки од кожата од површината – лицето и порите и ќе дозволите нови да избијат на површината.
  • Редовно чистете ја кожата на лицето со хранливо млеко со витамин Е, кој ја одржува цврстината и еластичноста, а истовремено и овозможува на кожата да дише слободно и да остане чиста што е можно подолго.
  • Да се ​​нанесе тоник што одговара на вашиот тип на кожа е задолжително по секое чистење бидејќи тоа е најдобриот начин да ја одржувате кожата мазна и свиленкаста на допир.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris