Четири важни причини зошто треба да престанете да ги слушате другите кога е бракот во прашање

2 мај, 2021
Screenshot_1

Луѓето кои се во брак подолго време имаат навика да заборават како е да се биде сам.

Веројатно сте забележале дека кога не сте во врска долго време, сите ваши пријатели кои се во брак одеднаш стануваат експерти во областа на врските и ви даваат бесконечено совети што не сте ги побарале.

И иако нешто може да се научи од луѓе кои се во среќен брак, сепак секој од нас е приказна за себе, и секоја љубовна приказна е единствена, што би значело дека добронамерните совети не се секогаш пожелни или ефективни. Во следните редови, ви ги донесуваме причините зошто треба да престанете да ги слушате другите за бракот.

ТИЕ НЕ СЕ ВИЕ – Ова е всушност една од најдобрите причини што секогаш треба да ги имате предвид кога некој од вашите оженети пријатели ќе започне да го споделува својот став за вашата ситуација. Вашиот живот, вашата одлука. Тие не се вие.

СТРЕСОТ КОЈ ГО ДОЖИВУВАТЕ НЕ ВРЕДЕН – Ако присуствувате на семејна вечера на која присуствуваат многу тетки и чичковци, како и вашите сестри во брак, меѓу кои вие сте единствената која нема прстен на раката, тоа е многу веројатно дека порано или подоцна ќе дојде прашањето за вашиот брак. Без разлика дали сте во врска или не, стресот што може да го доживеете додека го доведувате во прашање вашиот Љубовен живот, едноставно не вреди.

ЌЕ СТАНЕТЕ ПРЕМНОГУ НЕСТРПЛИВИ – Ако им дозволите на семејството и пријателите да манипулираат со вашето размислување, лесно може да се случи вашата сакана личност да ја доведете во фаза на размислување дали сака да се ожени со вас, бидејќи сте опседнати со темата.

Сè уште не сте подготвени за тоа – или можеби никогаш нема да бидете подготвени, што е сосема добро. Повеќето жени во вашето семејство можеби се венчале на 18, 20, 22 години, но ако сè уште не се гледате себеси во брак на 32 години, не треба да попуштате под притисокот и да дозволите да ве убедат дека времето истекува.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi