Дали знаевте дека ЦИМЕТОТ е спас за жените? Причината е неверојатна!

11 мај, 2021
b5aad1584c5961749f4e4e09a19b466177ea6dae

Циметот не е само зачин со божествен мирис кој се користи за слатки, туку е и вистински моќен сојузник на сите жени, особено на оние кои страдаат од неправилен менструален циклус или имаат проблем со зачнувањето.

Мало истражување спроведено на Универзитетот Колумбија во Њујорк заклучило дека жените со полицистични јајници, кои го земале овој зачин секој ден, го избалансирале менструалниот циклус во рок од шест месеци, за разлика од оние кои земале плацебо. Некои од нив забремениле во овој период.

“Научниците долго време се обидуваа да откријат хомеопатски или природен лек за синдром на полицистични јајници”, изјави авторот на студијата, д-р Даниел Корт, и додаде: „Со ова истражување откривме дека еден на изглед обичен зачин може да биде спас за жени кои патат од синдром на полицистични јајници. “

Се проценува дека пет до десет проценти од жените во светот имаат синдром на полицистични јајници. Во Америка има околу пет милиони. Симптомите на овој синдром вклучуваат неправилна менструација, неплодност, акни и раст на влакната на лицето.

Научниците веруваат дека циметот, покрај полицистичните јајници, може да влијае на телото преку подобрување на способноста на организмот да преработува гликоза и инсулин.

Во Кина, Јапонија и земјите од Далечниот исток, на жените кои не можат да забременат им се сервира цимет во прав, половина лажичка мед и се става гума за џвакање, така што пудрата влегува во телото малку по малку во текот на денот. Ако не ви се допаѓа на овој начин, едноставно нанесете ја оваа мешавина на непцата неколку пати на ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi