ДЕРМАТОЛОГ ГО ОТКРИ НАЈДОБРИОТ НАЧИН ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ЦЕЛУЛИТ ДОМА: Потребна ви е 1 работа, а резултати има за само 14 дена!

2 јуни, 2021
5f0dbeda3ad86163444799d3

Кожата е најголемиот орган во човечкото тело преку кој телото се чисти од третина од сите токсини. Со текот на времето, нејзините пори се затнуваат, се појавува целулит. Според експертите, најдобриот начин да се справите со „кора од портокал“ е третман за чистење.

“Еден од најефикасните антицелулитни методи е четкање на кожата со природна четка за коса. Овој метод ја подобрува лимфната дренажа, циркулацијата на крвта на кожата, детоксикација, а исто така го спречува и намалува целулитот”, смета дерматологот од Њујорк Франческа Фуско.

Како правилно да ја исчистите кожата дома

Купете природна четка за влакна со долга рачка за да стигнете до сите делови на телото.

Најдобро е да се спроведе третманот наутро пред да се туширате. Четкајте ја кожата со долги, интензивни потези, почнувајќи од дното нагоре. Однесувајте се кон стомакот и задникот со нежни, кружни движења.

Важно е кожата да не се „четка“ премногу остро, бидејќи главната цел е да се подобри циркулацијата и лимфниот проток, а не да се оштетува. Минималното време на „чистење“ е 2 минути, максималното е 20 минути.

Кога ќе завршите со четкање, истуширајте се наизменично со топла и ладна вода. На овој начин, ќе ја стимулирате циркулацијата на крвта.

По туширањето, избришете ја водата со лесно тапкање со крпа и размачкување на кожата со некое природно масло, како што е кокос.

Ако го правите овој третман секој ден, ќе видите неверојатни резултати за само две недели!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi