Детокс маска која ги отстранува сите акни и нечистотии за миг! Пробајте ја веднаш!

19 август, 2021
dsdsdsd


ЗОШТО ГЛИНА?

Постојат неколку видови глина што можат да се користат за нега и убавина. Тие се разликуваат по бојата и нивното потекло. Нашата тема денес е природната зелена глина, која е совршена за проблеми со мозолчиња и црни глави на лицето. Неговата главна функција е ефикасно отстранување на нечистотиите од лицето и враќање на рамнотежата под кожата. Зелената глина е формирана со распаѓање на вулкански карпи и е всушност најчистиот растителен материјал што можете да го ставите на вашата кожа. Богата со магнезиум, калциум, алуминиум, фосфор, цинк, бакар, а особено силициум, глината е крајно решение за најчестите проблеми со кожата. Минералите во глината го штитат и обновуваат површинскиот слој на кожата, давајќи му осветлен изглед и мазност.

I Dew Care Yoga Kitten Balancing Heartleaf Clay Mask | Ulta Beauty

Глината се користи за нега и убавина уште од античко време, но неодамна стана вообичаено да се користи во форма на маска за лице. Освен како маска, глината може да се користи и во бањата, така што кожата го добива потребното прочистување по целата должина. Лековитите својства на глината се надополнуваат со неговиот ефект врз намалувањето на видливите брчки и затегнување на кожата на лицето. Мека и еластична кожа, подобрен тен е она што можете да очекувате по редовна употреба на маски за лице со глина.

Butt Naked Cactus Refresh Clay Face Mask 50g | Biome
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi