Девет СКРИЕНИ ерогени точки на машкото тело: Истражувањето откри каде се најчувствителни!

31 август, 2021
537b6107f653fe6824220c6803eff6552cf74245

Дали мислите дека постои само еден вистински фокус на машкото и женското тело? Па, не баш.

На прашањето да го оценат нивото на возбуда за различни делови на телото, и мажите и жените понудија изненадувачка разновидност на ерогени зони, според неодамнешното истражување во списанието Кортек.

Истражувачите анкетирале 793 мажи и жени вработени низ колеџи во Обединетото Кралство и Јужна Африка и побарале од нив да го оценат секој дел од телото на скала од 1 до 10 во однос на нивото на возбуда.

Веќе стана општо познато кои се тие точки кај жените, но мажите се потаинствени и потешко се отвораат на оваа тема.

Обрнете внимание на овие делови од телото

1. Уши

Следниот пат кога ќе започне натпревар и тој одбива да го тргне погледот од играта… точно знаете каде да го допрете. Или можеби грицкате. Така е, може да играте и валкано.

2. Грб

Уште една многу потценета област на машката анатомија. Изненадете го со нежен брз бакнеж или нежно цртање кога ќе го сврти грбот.

3. Линијата на срамни влакна

Овој регион е исто така концентриран со нервни завршетоци. Се што треба да направите е да го истражите. Темелно.

4. Перинеум

Ова е една област за која ќе треба да побарате негова согласност пред да започнете да ја истражувате. Ако му се допаѓа (што мислиме дека ќе му се допадне), тој ќе одговори позитивно.

5. Брадавици

Да, и машките брадавици се чувствителни! Исто како и кај дамите. Дајте му квалитетно време и на неговиот посебен регион.

6. Врат

Иако се чини дека допирањето на вратот не е толку еротско за мажите како за жените, сепак ова место е прилично високо на скалата на машките ерогени зони. Затоа, не го игнорирајте!

7. Внатрешноста на бутот

Мажите, исто така, имаат многу нервни завршетоци. Не брзајте, лесно движете ги рацете преку внатрешноста на бутовите и мажите нема да можат да останат смирени.

8. Скротум

Една од најважните ерогени зони за мажите, овој регион е исклучително чувствителен на допир.

9. Усни

Мажите исто така ги оценуваат своите усти како екстремно чувствителни ерогени зони, кои многу реагираат на допир, притисок и температура (користете ја имагинацијата). Забавен факт: Бакнувањето го ослободува и љубовниот хормон окситоцин!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi