Диета со ХЕЉДА: На најздравиот можен начин ослабете дури 7 до 10 килограми за 14 дена!

8 мај, 2021
intro-1562089388

Во споредба со другите житни култури, хељдата е нискокалоричен диететски производ, кој содржи многу протеини, аминокиселини, железо, магнезиум, калиум, фосфор, јод, витамини Б1 и Б6. После две недели одржување диета со хељда, можете да изгубите од 7 до 10 кг и истовремено да го исчистите вашето тело.

ПОДГОТОВКА НА ХЕЉДАТА: Вечерта истурете ја зовриената печена хељда во зрна во зовриена вода, исцедете ја и истурете ја со врела вода повторно, покријте ја и оставете ја преку ноќ. Подготвена е за употреба наутро. Можете да подготвите 1, 2 или 3 чаши, според вашиот апетит.

МЕНИ ЗА ИСХРАНА:

Хељдата е дозволено да ја јадете колку што сакате, без зачини, сосови и сол (може само соја сос). Во текот на денот, пијте 1 литар кефир (1% -1.6% м.м.) и пијте минимум 1,5 литри вода дневно. Дозволено е и кафе, но не повеќе од две чаши на ден, без шеќер. Пожелно е да го завршите последниот оброк четири часа пред да одите во кревет.

Во текот на денот, можете да јадете овошје и зеленчук (јаболко, портокал, салата од зелка, зелен зеленчук, сливи, лажица мед). Може да јадете варен зелен зеленчук – спанаќ, брокула, пршута, грашок, но без сол и други зачини.

Диетата со хељда не е гладување, затоа не треба да се чувствувате гладни. Кога ќе ја завршите диетата, чистењето на организмот продолжува уште неколку дена, затоа не мерете се веднаш, туку почекајте уште 3-4 дена за да се качите на вагата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi