Докажано е дека жените ГУБАТ килограми од лажирање оргазам!

1 април, 2021
Screenshot 2021-04-01 212727

Познато е дека сексот е подобар од секоја вежба затоа што ги активира сите мускули во телото, согорува калории и ја забрзува работата на белите дробови и срцето.

Најновите истражувања покажаа дека жените кои често глумат оргазми согоруваат до 600 калории за време на еден секс, затоа што вложуваат двојно повеќе напор за да го убедат својот партнер дека достигнале кулминација. Од 657 мускули во човечкото тело, главната улога ја игра сунѓерестиот мускул во пенисот. Затоа, позата не е важна, бидејќи дури и во лежечка положба се активираат сите мускули.

Инструкторката Кери Меклаф во својата книга опиша дека најдобрата справа за вежбање за секоја жена е мажот. Таа ги опиша и најдобрите пози за взаемно задоволство, што исто така ќе го активираат целото тело. Познатите пози, Кери ги збогати за да можат и мажите и жените за време на сексот да ги вежбаат рацете, нозете, задникот и стомакот.

Таа ги изјави и следниве факти:

Подигањето и движењето на нозете активира дури 200 мускули.

На лицето има 43 мускули, 17 се потребни за плачење и смеење.

Прошетката ги активира мускулите на нозете, стомакот и задникот, вкупно 94.

Еден час бакнување троши 100 до 325 калории и активира 34 мускули.

Возењето велосипед активира 155 мускули и ги затегнува задникот и нозете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi