Домашен сируп против кашлица и болки во грлото! Ослободете се од настинката за кратко време

27 февруари, 2021
412199_luk7_f

Болки во грлото, гребење и кашлање можат да бидат многу непријатни и да ги попречуваат нашите секојдневни активности.

Направете домашен сируп кој ќе ви ја ублажи болката и ќе ги олесни вашите проблеми.

Состојки:

1/4 кафена лажичка бибер

1 лажичка јаболков оцет

2 лажици вода

1 лажица мед

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и конзумирајте го сирупот по потреба.