ЏЕНИФЕР АНИСТОН ЈА ОБЈАСНИ СВОЈАТА 15-15-15 МЕТОДА ЗА ВЕЖБАЊЕ: „Потребно ми е движење!“

7 август, 2021
212169_epa-david-epa-david-swanson_ls

Џенифер Анистон (52), со годините изгледа се подобро и подобро, а за тоа се одговорни вежбањето и воздржувањето од нездрава храна.

За списанието „Instyle“, таа откри дека има одлична самоконтрола кога станува збор за нездравата храна. “Можам да изедам само една бонбона или само еден чипс од ќесата. Знам, за некои тоа е многу иритирачки”, вели таа. Таа нагласи дека е умерена во пијалокот и дека коктелите не ја доведуваат во искушение: “Пијам најмногу два до три пијалоци, чиста маргарита без шеќер или валкано мартини. Не ме интересираат егзотични пијалоци или коктели. Кога се преселив во мојата куќа, неколку луѓе ми подарија текила за вселување. Имам подрум во куќата со сета можна жестокост, па ако дојдете кај мене, можете да пиете што сакате “.

Кога станува збор за вежбање, таа има метод 15-15-15: “Тоа значи возење велосипед 15 минути, работа на елиптична справа 15 минути и потоа трчање уште 15 минути. Ми треба малку движење, барем 10 минути дневно на трамполина“, раскажа таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi