ЕДНА ЛАЖИЧКА ОД ОВОЈ ЗАЧИН ДНЕВНО ГО ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ: Само ставете го во оброкот и килограмите ќе исчезнат

21 јули, 2021
Screenshot 2021-07-21 201351

Доколку сакате да го забрзате слабеењето на здрав и ефикасен начин, можете да го примените овој природен метод со еден вкусен зачин.

Здравата и урамнотежена исхрана со свежо овошје и зеленчук е неопходна за витката линија и процесот на слабеење. Но, ако сакате да го забрзате слабеењето на здрав и ефикасен начин, можете да го примените овој природен метод со еден вкусен зачин.

Научниците во Кореја неодамна спроведоа студија во која мажи и жени користеле соина паста во своите оброци 12 недели, додека на други им давале лажен зачин. Резултатите биле изненадувачки бидејќи луѓето кои користеле 10 гр паста од соја секој ден успеале да ослабнат неколку килограми, особено во пределот на половината.

За да изгубите тежина, потребно е да спортувате и да внимавате на исхраната, а како дополнителна помош, можете да додадете паста од соја на вашите оброци. Покрај слабеењето, овој додаток на зачини и храна содржи здрави состојки (ако е направен од органска соја), го зајакнува имунитетот, делува позитивно на кожата и помага во метаболизмот и варењето на храната.

Паста од соја можете да ја купите во подобро снабдени продавници за здрава храна и се препорачува да ја ставите во традиционална јапонска мисо супа. Со неа можете да зачините тестенини и ориз, но може да ја консумирате и со зеленчук и месо.