Ескорт дама ја откри тајната на совршениот секс: Мажите во кревет го сакаат само ова

3 јули, 2021
Screenshot 2021-07-03 164305

Понекогаш е тешко да се разбере што сака мажот во сексот, а што не, бидејќи тие во кревет не се огласуваат често, а малкумина ќе се осмелат да зборуваат за своите потреби и уште помалку чувства.

Но, една дама која има многу богато искуство тврди дека ја открила најдобро чуваната машка тајна и знае што навистина сакаат во сексот.

Австралијката Аманда Гоф, позната по прекарот Саманта Х, веќе шест години е во сексуалната индустрија и раководи со елитна агенција за придружба. Таа има толку многу искуство што тврди дека ја открила тајната на совршениот секс – и не, не е тоа што мислевте.

– Тоа е предиграта. Знајте како да се возбудите. Овозможува задоволство до тој степен што прстите на нозете се грчат, а лицето станува црвено. Кај мажите, сè се врти околу егото. Штом знаат дека добро се забавувате благодарение на неговите вештини во спалната соба, и тие ќе си поминат убаво – објаснила Аманда.

Таа истакна дека секоја жена треба да знае што ја возбудува, за да може да го води партнерот што да прави во кревет, пренесува Daily Mail.

– Ако знаете да го истражите туѓото тело, мора да го испитате и сопственото. Како би можел тој да знае што ве носи до оргазам, ако вие самите не го знаете тоа – рече оваа ескорт дама.

Патем, времетраењето на сексот е исто така важно за жените. Ауси Пролонг ги објави најновите статистички податоци добиени со анкетирање жени.

За жени на возраст од 45 до 54 години, идеалното времетраење на сексот е во просек 16,07 минути. Помладите, од 36 до 44 години, би уживале нешто подолго – 16,12 минути.

Сепак, за највеќе испитаните жени, дури 78,3 проценти, квалитетот е сè уште на прво место, а 65,4 проценти од жените веруваат дека мажите ја потценуваат моќта на милувањето и би сакале поголема интимност пред и по сексот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi