Еве што се случува ако пиете сода бикарбона секој ден: Како таа всушност може да ви го подобри здравјето?

14 септември, 2021
image_2021-09-14_030931

Сода бикарбона ја намалува киселината во желудникот, лекува чирови, добра е против дијареа, може да спречи формирање на камења во бубрезите и инфекција на мочниот меур.

Може да се користи за разни препарати кои ја чистат кожата и ја прават сјајна и здрава.

Дури и за некои вообичаени заболувања, како што се болки во мускулите после напорен тренинг, можете да нанесете сода бикарбона и да го решите проблемот.

Ако имате габа на ноктите, дали знаете дека е можно да се користи натриум бикарбонат и да се уништи? Како се прави? Многу е едноставно! Нанесете малку сода бикарбона на четката и истријте ги ноктите.

Можете да измешате 3 супени лажици сода, 1 лажица есенцијално масло, сол и мала количина вода.

Подмачкајте ги рацете или нозете и оставете да отстои 20 минути и наскоро ќе забележите големо подобрување.

Пијте чаша вода со сода бикарбона секој ден и промените ќе бидат неизбежни!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi