Фрлете ги балеринките на дното на ормарот и погледнете ги овие модели на чевли кои ќе бидат жежок тренд во сезоната што следи!

28 август, 2021
1520432

И додека уживавме во еден од многуте трендовски модели папучи во текот на летото, доаѓањето на есента неизбежно ќе не натера да тргнеме во потрага по „поконкретни“ чевли кои ќе бидат соодветни и за дождливите денови. Пред да одите на шопинг, оваа листа на трендовски чевли за есен сигурно ќе ви се најде.

Новата сезона доаѓа со нови модни трендови, а кој подобро од модните влијатели на социјалните мрежи знае кои ќе бидат жешките трендови во претстојната сезона. Заборавете на балерините и чевлите со дезен, и додека чувате модели со зашилен врв на дното од плакарот, извадете ги речиси заборавените старки и фрлете се во потрага по трендовски мокасини, чизми во контрастни бои и многу елегантен квадрат на врвот на чизми. Мораме да признаеме дека модната есен не прави доста среќни.

Заборавете на балерините, се носат мокасини

Чевлите за транзиција се вистинска болка за многумина. Тешко е да се најде ненаметлив модел кој оди одлично со голем број комбинации, а сепак изгледа одлично. Многумина често посегнуваа по балетанки, но оваа сезона тие се целосно засенети од мокасините. Малку обемен дизајн и бучен изглед, тие се многу трендовски, но и практични. Одлично одат со речиси вашата гардероба и се носат дури и во дождливи и постудени денови.

Чизми со ѓон во контрастна боја

Колку е подебел ѓонот, толку е поголем хит, и токму овој тренд беше наметнат минатата зима. Оваа есен, фокусот повторно е на моделите со крупен облик, а новата сезона носи многу ефикасна новина – чизми во контрастна боја во споредба со остатокот од чевелот. Комбинацијата на земјени тонови и црна и крем и црна боја е особено популарна. Моделот на змија или зебра може да доминира во фустаните оваа есен, но оставете ги чевлите со тој дезен за некоја друга прилика.

Високи чизми со платформа

И додека минатата есен го означи трендот на гломазни чизми до глуждот, оваа сезона носи идентични, но со малку повеќе модели. Така, најтрендовските чизми во сезоната доаѓаат со задебелени платформи, се малку гломазни во дизајнот и достигнуваат до колена. Лесно може да се носат со здолништа или преголема кошула што тајно сте ја позајмиле од плакарот на вашето момче.

Платнени патики

Обичните патики се неизбежни за првите денови од есента, додека сонцето се уште не мами за долг престој надвор. Но, според сите пресметки, има големо враќање на легендарните старки и тие доживуваат вистинска ренесанса оваа сезона. Моделите со платно кои се целосно црни или целосно бели изгледаат особено елегантно.

Чизми до глуждот со квадратен врв

Заборавете на моделите со зашилен врв, оваа есен чизмите до глуждот во форма на квадрат ќе бидат апсолутен тренд. Особено моделите изработени од мазна кожа што го красат многу елегантниот изглед, а одлично одат со фармерки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi