Генијален трик кој Џиџи Хадид го користи за полни усни во неколку секунди – потполно природно!

21 април, 2021
Opera Snapshot_2021-04-21_114951_miss7.24sata.hr

Иако се повлече на приватноста откако стана мајка на бебето Каи, Џиџи Хадид полека се враќа на работните задачи – и споделува моменти од сетот во Њујорк со нас.

Џиџи ги користи социјалните мрежи за да не известува за нејзините тековни работни проекти и трикови за убавина – и таа само сподели генијален трик кој едвај чекаме да го испробаме.

На објавата на Инстаграм, споделена од моделот, може да се види како нејзината артистка за шминка, Ерин Парсонс, ја разубавува на снимањето на Мејбелин. На видеото, ја гледаме Ерин како користи боја на молив за усни што е дел од сенка потемна од природната боја на усните на Гига, а потоа ја лизга четката околу линијата на усните.

Иако четката е неконвенционално поголема од она што го користат повеќето луѓе, како што потврдува видеото, таквата четка прави трик покривајќи поголема површина на усните побрзо од помалата четка.

Неутрална боја на усните – без груби линии – прави нејзините усни да изгледаат двојно поголеми (и секако сосема природно). Снимањето на Џиџи од сетот беше објавено откако минатата недела имаше патување на модната писта, само шест месеци по раѓањето на нејзината ќерка, и изгледа феноменално.

Како што веќе знаеја нејзините придружници, Џиџи и нејзиното девојче брзо станаа омилени славни лица „дуо на мајка и ќерка“ – и полека го откриваме нивниот живот на осамената фарма на Јоланда Фостер.

Само шест месеци по породувањето, убавицата излезе на модната писта заедно со нејзината сестра Бела и колегите, манекенките Ирина Шајк и Прешс Ли на веројатно нај sвездената модна писта оваа сезона.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris