ГИ ЛЕЧИ СИТЕ РАНИ: Мажите лудуваат по ваков секс!

22 мај, 2021
61992991-seks-ljubav-par

Секој што некогаш го пробал, се согласува дека сексот за помирување е најдобриот дел од расправијата помеѓу љубовните партнери и дека тоа е типот на секс кој ги лекува сите рани. Сексуалните терапевти истакнуваат дека ваквиот секс ја зајакнува интимната поврзаност на партнерите, и покрај фактот што не се согласуваат за други прашања.

Ако практикувате ваков вид секс или сметате дека е толку примамлив што сакате да го испробате, мора да бидете свесни дека постојат одредени правила за сексот на помирување:

1. Сексот не ги решава проблемите

Фактот дека ја заменивте грдата ситуација – кавгата, со многу подобра – со секс, мора да бидете свесни дека причината поради која се појавила кавгата не исчезна магично. Сексот за помирување нема и не може да го реши проблемот. Таквиот секс е всушност еден вид пауза од расправијата што може да помогне во поврзување на конфликтните љубовници за подоцна „со студена глави“ да најдат решение за проблемот.

2. Без лутина во спалната соба

Многу експерти честопати истакнуваат еден совет, што е особено важен кога станува збор за сексуалните односи. Тој совет вели да не легнувате лути. Причината, предупредуваат експертите, е што гневот може повторно да се разгори.

Наместо тоа, обидете се да го усмерите вашиот гнев и да го претворите во страст, бидејќи со тоа, сексот за помирување може да добие моќ на лекување. Исто така, сексуалниот однос поради расправија може да биде многу постраствен и поинтензивен од вообичаеното водење љубов, што може дополнително да ја разгори интимната врска.

3. И вообичаениот секс е исто така важен

Сексот за помирување нема смисла ако е единствениот секс, туку важно е редовно да водите љубов. Ако овој вид на секс е единствениот начин да се постигне интимна врска помеѓу партнерите, постои голема опасност да дојде до нерамнотежа, поради што љубовниците ќе чувствуваат страст еден за друг само кога ќе се скараат.

Освен тоа, никогаш не е добро да се присилува партнерот да има секс за помирување бидејќи во тој случај тој нема да има исцелувачко дејство. Совршено е добро ако некој од партнерите не го сака тоа, туку му треба мир без физички допир.

Зошто е важен сексот за помирување?

Како што веќе споменавме, овој вид секс не е начин за решавање на проблемите, туку средство што може да доведе до помирување. Бидете свесни дека доколку имало секс за време на расправија, тоа не значи дека не треба да се извинувате за изговорените зборови и да разговарате за причината за расправијата со вашиот партнер и да најдете решение за проблемот.

Исцелувачките моќи на овој вид секс се рефлектираат во фактот дека оргазмот може да ја ослободи напнатоста присутна по расправијата, но исто така ви помага да го расчистите умот и да ве потсети зошто го сакате вашиот партнер, пишува centarzdravlja.hr

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi