И оваа сезона се СУПЕРМОЌНИ! Ако сте во потрага по нови чизми, трк до продавница по ОВОЈ модел!

4 октомври, 2021
328786_moda-za-jesen-shutterstock-1591509979_ff

Актуелните трендови за есен претежно ги комбинираат старите трендови во нова облека, а повеќето модни парчиња и додатоци од минатата сезона и понатаму се вистински хит!

Дури и минатата сезона, комбат чизмите беа вистински хит кај љубителите на модата. Малку робусни и бурни, борбените чизми потсетуваат на обувки што се носеа во 1990 -тите, но сега овој ретро тренд се врати во стил, а трендсетерките со задоволство ги комбинираат со речиси сите парчиња облека: од макси фустани до џемпери и фармерки, па дури и плисирани сукњи.

Гломазните, т.н chunky модели доминираа во 2020 година, и ова дефинитивно е случај во сезоната што следи. Имаат дебел ѓон, должина која оди дури и до средината на листот (но може да биде и пократка, како и подолга – скоро до коленото), а интересот за купување таков модел расте.

Речиси сите популарни брендови направија сопствена серија комбат чизми, па дури и поскапите не им одолеаја, од Диор, преку Прада, се до Стела Макартни.

Трендсетерките ги обожаваа, па ги видовме и со Ирина Шајк, сестрите Хадид, Кендал Џенер …

Што се однесува до бојата, не само што ги има во црна боја, туку и крем, зелена и бела.

Секако, доколку ги купивте минатата година, ќе бидете супер тренди оваа есен и зима, а доколку не сте и барате чизми, не се сомневајте дека ќе изгледате моќно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris