Има и позитивна страна: Еве зошто е добро да бидете изневерени барем еднаш во животот

6 септември, 2021
471603_par1_f

Ништо во љубовта не може да боли како неверството на емотивниот партнер

Научниците од Универзитетот Бирмингем и Универзитетскиот колеџ во Лондон спроведоа онлајн студија во 96 земји во која учествуваа 5.705 луѓе. Истражувањето покажа дека жените, кои биле изневерени барем еднаш, станале многу повнимателни при изборот на иден партнер, што укажува на можноста за подобра перспектива.

Често се вели: „Она што не не убива, не прави посилни“. И тоа е вистина. Менталното здравје на измамените е многу подобро отколку на луѓето кои немале такво искуство, заклучиле експертите по студијата.

Ова води до заклучок дека луѓето кои покажуваат сила и моќ во случај на неверство на нивниот партнер, на крајот завршуваат подобро. Гореспоменатите истражувања на Универзитетот Бирмингем покажаа дека мажите ги потиснуваат своите чувства кога другата страна ќе ги изневери. И кога измамена жена зборува за тоа отворено и со голема самодоверба, таа честопати на тој начин ја покажува својата борбеност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi