3 КИЛОГРАМИ ПОМАЛКУ ЗА САМО 24 ЧАСА: Следете го движењето на Месечината и секако пробајте ја ОВАА ДИЕТА!

18 февруари, 2021
Capture-3-1068x704

Ако имате прекумерна тежина или веќе подолго време се чувствувате надуени, а имате проблем и со задржување на течности, вечерва е вистинската можност работите да ги ставите под контрола.

Месечевата диета ви овозможува да изгубите до три килограми за 24 часа, не е тешко да се придржувате до неа бидејќи во овој период сите имаат помала потреба од храна, а еве што значи кога ќе почнете да постите.

Диетата вклучува целосен 24-часовен пост во времето кога Месечината поминува од фаза во фаза, што започнува првиот час по транзицијата.

Ова значи дека, во одреден час кога Месечината започнува нова фаза, започнувате со диета и ја држите во следните 24 часа. За тоа време, дозволен е максимален внес на вода (од два до четири литри и повеќе), и тоа само исклучително лимонада и чаеви, но без шеќер.

Полна и млада месечина

Користете ги овие мени и откажете се од храна и пијалоци (освен вода) 24 часа и исчистете го телото од сите преостанати токсини и масти што сте ги акумулирале во текот на фазите. Ако не можете да издржите без храна, изберете само лесни оброци, супи и чорби врз база на зеленчук.

Луѓето кои имаат какви било проблеми или здравствени проблеми треба да се консултираат со својот лекар.

Сето ова се однесува и на однесувањето.

Месечината не влијае само на течностите во телото, туку и на целокупните дневни настани кои се предизвикани од промени во расположението и општата атмосфера.

Значи, кога Месечината е во пораст, започнете нови проекти, бидејќи тие ќе имаат тенденција да се развиваат и растат. Кога е во опаѓање, избегнувајте каков било нов почеток, бидејќи тоа ќе биде тешко и бавно.

За време на месечевите мени, избегнувајте големи промени и постете го постот како начин на јадење и како модел на општо однесување.

Познато е дека на одредени луѓе Месечевата мена реагира појако а на некои послабо. Сепак, тоа влијае на сите луѓе на Земјата, па ако забележите дека од време на време имате необјаснети промени во расположението, напади на плачење и депресија, емоционални шокови без реална основа, раздразливост и кавги – обрнете внимание на движењето на Месечината и проверете колку се совпаѓа со неговите фази.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi