Изглед, хумор или нешто трето? Мажите открија каква жена за нив е совршена

8 мај, 2021
Opera Snapshot_2021-05-08_134104_ip.index.hr

КОНЦЕПТОТ на идеалот е дефинитивно субјективен. Секој бара и цени некој друг квалитет, или физички или карактер во друга личност.

Women’s Health пред неколку години ги замоли мажите да го опишат својот поим за идеална жена. Ова се нивните одговори (и тие се поразлични отколку што веројатно очекувате).

“Мојата идеална сопруга е единствена. Таа не се издвојува од толпата, но хуморот, насмевката и нејзините интереси ја одделуваат од сите други. Не се плаши да биде целосно смотана со мене. Ужива во друштво, но понекогаш сака да биде сама. На крајот, таа разбира кога треба да ми отстапи малку простор, но нема проблем да си откриеме сè едни на други “. Џејсон С.

“Мојата сопруга од соништата е убава, независна и знае како да ме предизвика. Таа е директна и искрена затоа што треба да можеме да комуницираме едни со други. Барам жена која е подготвена да проба нови работи и да ми се придружи во мојата авантури. Таа знае како да ме извлече од мојата удобна зона и да ме предизвика да правам нови работи. Ако е сето тоа и сака да јаде и да патува, таа би била мојот идеален партнер“. Брајан В.

“Отсекогаш ја ценев подготвеноста за компромис, особено затоа што тоа е основа за добра врска. Но, јас исто така сакав некој што ги споделува моите основни, основни морални вредности. Тука ја повлекувам границата во однос на компромисот, многу е тешко да се направи компромис кога станува збор за вашиот морал, вредности и стандарди “. Ерик А.

“Барам некој што ги споделува моите интереси, но не мора сè. Не барам женска верзија за себе, туку некој со кого би можел да ги споделам моите омилени активности, со кого би пробал нови работи. Колку и да звучи клише, јас барам некој со кого би можел да заглавам на пуст остров “. Ернесто М.

“Клучот е да се најде жена која зрачи со сладост и добрина. Тоа никогаш нема да ви здодее”. Џејсон С.

“Немав идеја што барам кога започнав да се дружам со мојата сопруга, но пред да се свртам, бев заљубен! Таа веднаш кликна со моите пријатели, што беше неверојатно, бидејќи тие знаат да бидат многу тешки. Таа исто така поддржуваше работи што сакам да ги правам. Нејзиниот карактер беше одличен. Беше независна. Сакав рамноправен партнер, а таа беше токму тоа. Не само што знае да се грижи за себе, туку и за мене повремено”. Шон Д.

“Девојка која е амбициозна и има поставено цели. Таа е вредна. Не седи дома и го чека својот човек од кој зависи. Таквите девојки заслужуваат сè”. Еј Р.

“Барав некој кој е лојален, симпатичен, забавен … И има големи гради. И сакав некоја што ќе биде добра мајка, некој чиј распоред ќе дозволи семеен живот и некој што ќе ужива со моето семејство, како што јас би сакал со неа “. Ал Х.

“Девојка која е логична и рационална и не носи заклучоци со брзина. Девојка која ги прифаќа нејзината култура и традиција. Девојка која има смисла за хумор и воопшто не се навредува. Девојка која е романтична и сонува и верува дека вистинската љубов сè уште постои. Девојка која е добра и љубезна со сите и со која може да имате сериозен разговор “. Дејв Г.

“Ја сакам мојата девојка затоа што можам да бидам свој со неа и да се шегувам. Сакам дека е грижлива, љубезна, страсна, дека е спортско момче … Пред четири години, прв пат кога ја видов, дури и без да разговарав со неа, знаев дека е посебна и морав да ја запознаам. Една од главните причини што ја сакам е тоа што ме поддржува во сите одлуки што ги донесувам и ми помага да ги претворам во нешто многу поголемо отколку што мислев би можело да биде “. Дејв С.Изг

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi