ИЗГЛЕДАЈТЕ КАКО ДИВА ОД НЕКОЕ МИНАТО ВРЕМЕ: Одберете винтиџ модел на очила кој најдобро ви стои

18 август, 2021
256199_profimedia0017127722_ls

Варијации на тема деценија од минатото и почетокот на овој век се во постојан промет, и никаде повеќе отколку во областа на додатоците. Истото се случува и со очилата за сонце, а новиот рецепт е дека нема погрешен рецепт, под услов моделот добро да ви стои.

Како да се одлучите? Скролајте низ овој мини водич низ децениите, совети за тоа што работи најдобро и, се разбира, најдобрите модели.

50’s

Педесеттите ни дадоа мачкести очила (и оние за сонце и оние за вид) и ги носеа сите икони на оваа деценија од Елизабет Тејлор до Мерилин Монро – а денес ги носи Дита Вон Тис. Ќе ви изгледаат одлично ако имате облик на срце или коцкаста форма на лице.

60’s

Шеесеттите се синоним за модни револуции, а стандард беше се што ги крши правилата и не е вообичаено. Ако ја сакате оваа деценија, тогаш тркалезните очила што сите ги знаеме како „ленонки“ се за вас. Совршено стојат со квадратни и овални лица.

70’s

Оддадете им почест на разиграните седумдесетти години со пар преголеми очила за сонце во некоја неочекувана боја. Ова не е тренд за срамежливите, и најдобро ќе им одговара на луѓето со овално и во облик на срце лице. Трепките што ги носи Фара Фосет секако се задолжителни.

80’s

Имаме еден збор за вас кога се споменуваат осумдесеттите: авијатичари. Се заљубивме во стилот што навистина стана безвременски на иконите на оваа деценија, од Том Круз до Синди Крафорд. Добри вести? Овој модел одговара практично на сите форми на лице.

90’s

Спортскиот, правоаголен модел е заштитен знак на 90-тите години. Секако, не недостасува инспирација, без разлика дали ја барате во Џенифер Анистон или во сестрите Хадид, а овие очила се најдобри за луѓе со овално лице.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi