Изгубивте килограми и кожата ви се опушти? Еве како да ја затегнете!

27 јуни, 2021
450d146996957c20e998a25c3f6601a7a1707c82

Ако месеци и месеци напорно вежбање и намалување на диетата вродиле со плод и видно сте изгубиле тежина, тоа е секако причина за славење.

Сепак, што се случува кога ќе се погледнете во огледало? Вашата кожа ја изгуби својата еластичност и изгледа прилично опуштено и грозно.

Брзото губење на тежината обично остава несакани траги во форма на опуштена кожа. Токму таа, опуштена кожа која е вашиот следен фокус. Треба да пронајдете начин да ја вратите нејзината еластичност.

Во следните редови ви донесуваме едноставни совети за затегнување на кожата.

Останете хидрирани

Неопходно е да се пијат два литра вода на ден. Ова ќе ви помогне да ја затегнете и измазните кожата, како и да ги исфрлите токсините од телото. Водата е најприродниот детоксификатор кој им помага на сите оние кои сакаат да изгубат вишок килограми без да доживеат проблем со доделување на кожата.

Губете ги килограмите постепено

За да спречите драстично истегнување на кожата, треба постепено да ослабете. Можеби не звучи привлечно ако имате 15 кг вишок, но ако ги изгубите за три наместо за еден месец, ќе ви биде многу полесно да се борите со опуштање на кожата.

Практикувајте тренинг на сила

Ако претходно не сте имале шанса да пробате тренинг на сила, сега е вистинското време да го сторите тоа. Овие тренинзи ќе ви помогнат да ги обновите мускулите што лежат веднаш под кожата, што исто така ќе ја направи кожата затегната. Тренинг за сила е неопходна за да се спроведе најмалку три пати неделно.

Хранете се здраво

Како што слабеете, обидете се да јадете што е можно поздраво. Храна како кељ, целер, брокула, риба и спанаќ ви носи бројни придобивки, подобрувајќи ја еластичноста на вашата кожа. Свежо исцедените сокови, без шеќер, се исто така важни за детоксикација на организмот и обезбедување енергија. Здравите масти како авокадо и маслиново масло исто така треба да бидат дел од вашата исхрана.

Применете купка со морска сол

Морската сол прави чуда во однос на затегнување и подмладување на кожата. Исто така, помага при циркулацијата на крвта што доведува до поцврста кожа, која е и сјајна и мазна. Во исто време, бањите со морска сол се многу релаксирачки и имаат корисен ефект врз вашиот ум.

Правете лесни вежби за стомак

Еден од најкритичните региони на женското тело за време на слабеење е абдоменот. За да не бидете непријатно изненадени од опуштената кожа во пределот на стомакот, правете лесни вежби на дневна основа, како што се стомачни, кревање нозе или ножици, како и странични мостови, со цел да ја затегнете кожата на стомакот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi