Јадете го ова секое утро: ќе се ослободите од запек и хемороиди

31 мај, 2021
секое утро запек хемороиди

Смоквите се исклучително корисни, и свежи и суви. Конзумирање на свежо набрано овошје е луксуз кој не е достапен за секого

Корисните својства на смоквите:

  • Смоквите помагаат во регулирање на работата на гастроинтестиналниот тракт. Големата содржина на влакна во смокви помага во слабеењето и го чисти организмот од токсини.
  • Смоквите се богати со калциум кој лесно се апсорбира. Неопходен е за луѓе со нетолеранција на лактоза.
  • Калиумот, кој е изобилно присутен на смоквите, го зајакнува срцето.
  • Исто така, смоквите содржат голема количина на антиоксиданти, кои го подобруваат имунитетот и општото здравје.
  • Смоквата ја подобрува состојбата на кожата и го изедначува тенот. Се смета за одличен лек за несоница и утринска мачнина.

Природен лек од смокви:

Состојки:

  • 40 плодови на суви смокви
  • маслиново масло

Подготовка:

Ставете ги смоквите во стаклена тегла и прелијте ги со маслиново масло. Затворете со капак. Оставете во фрижидер.

По 40 дена, можете да го консумирате овој природен лек: 1 смоква во масло на празен стомак ќе помогне во зајакнувањето и здравјето и ќе ги реши постојните проблеми. Натопени во масло, смоквите имаат ненадминливи корисни својства!

Овој стар народен рецепт може да помогне при проблеми со стомакот, хемороиди, запек, висок холестерол, неплодност, анемија, астма и бронхитис.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi