ЈОГА ТРЕНИНГ ЗА МОЗОКОТ! Ја штити психата, спречува пропаѓање на мозочните клетки и ја поттикнува креативноста! (ВИДЕО)

11 мај, 2021
25616_movement-2953852_960_720_f

Јогата е техника за која е научно докажано дека позитивно влијае на подобрувањето на менталното и физичкото здравје, пишува Lovesensa.

Позната е како најдобра физичка активност за релаксација, а покрај тоа, јогата може да ви помогне да го подобрите фокусот, меморијата и да го зачувате когнитивното здравје на мозокот.

Овие јога асани се одлични за подобрување на протокот на крв во мозокот и стимулирање на потребните нивоа на кислород што се неопходни за нашата меморија.

Јога-вежбите што ќе ги видите во видео прилогот траат само 12 минути, а содржат асани кои го стимулираат правилниот проток на крв во мозокот, го релаксираат умот, го подобруваат фокусот и меморијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi