Ким Кардашијан и Ева Лонгорија имаат моден трик идеален за сите девојки кои сакаат да изгледаат повисоко! (ФОТО)

27 февруари, 2021
eva

Секогаш ќе изгледате моќно…

Ако сте, како што велат, „џебна Венера“, сигурни сме дека веќе сте навикнати да се облекувате така што својата висина (или недостатокот од на истата) ќе ја претворите во предност.

Иако не е секогаш лесна задача, Ким Кардашијан и Ева Лонгорија имаат трик што ќе ви помогне во тоа.

Сепак, тоа е малку неблагодарна работа, со оглед на тоа што вклучува носење потпетици. Ние веруваме дека можеби не ви е голем проблем, бидејќи е општо познато дека дамите, поради својата убавина, ќе претрпат многу нешта.

Така да, како што рековме, станува збор за носење потпетици, но не било кои. Треба да ги изберете оние што се целосно проѕирни, бидејќи видливоста на стапалото ќе има ефект на издолжување, така што ќе изгледате повисоки отколку што сте всушност.

Дизајнерите беа креативни, па затоа денес имаме проѕирни салонки, чизми, па дури и патики. Секако се подразбира дека вашите стапала треба да бидат беспрекорни и негувани, но тоа е само дополнителна предност.

Еве како изгледа тоа:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi