Комбинацијата на овие два производа е основата на добра нега на лице: Решете го проблемот со сувата кожа засекогаш!

18 јули, 2021
lice-830x0

Сувата кожа е проблем за многу луѓе, особено жени, а чувството на непријатно затегнување честопати може да создаде нервоза.

Особено во текот на летото, ова чувство создава дополнителна непријатност.

Козметичарката Крупа Костлајн вели дека многу едноставно се грижи за својата сува кожа.

  • За поголема хидратација на кожата, измешајте масло и хидратантна крема – рече Коестлајн.

Овие две состојки, како што наведe, се суштината на добра нега на лицето за проблематична, сува кожа.

  • Наместо да го ставате маслото директно на лицето, измешајте го со хидратантна крема, па нанесете сè заедно – советува таа.

Бидејќи маслата имаат оклузивна природа, што значи дека ја задржуваат влагата, а навлажнувачите се главно водени, Коестлајн објаснува дека маслото ќе ја „заклучи“ влагата од кремот во кожата.

  • Важно е да добиете текстура што ви одговара со мешање – вели таа и советува дека маслото и кремот што се мешаат треба да бидат приближно иста густина.
  • Ако кремот за лице е лесен, користете го со полесно масло како јојоба, а за подебели креми можете да користите масла како маслиново или бадемово – советува овој козметичар кој се занимава и со производство на производи за убавина.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi