Краставица и лимон, состојки за наједноставната домашна маска за лице

2 октомври, 2021
7879b49fedebe745160354f5ffa2ce2c9c17df42

Краставицата е лесно достапен зеленчук полн со хранливи состојки кои се корисни за нашето тело и кожа.

Содржи антиоксиданси како каротин, витамин Ц, витамин А, зеаксантин и лутеин.

Краставицата е исто така омилен екстракт кога станува збор за формулирање на козметички производи. Значи, маска за лице од краставица што можете сами да си ја направите дома, би била идеална за топлите денови пред нас.

Маска со краставица и лимон

Состојки:

  • краставица
  • лимон

Подготовка:

Изблендирајте ја краставицата така што ќе се прави смеса, а потоа додадете исцеден лимон. Нанесете на лицето и оставете да делува околу 15 минути. Потоа исплакнете со ладна вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris