ЛЕГНУВАТЕ БОЛНИ, СТАНУВАТЕ ЗДРАВИ: Овој древен чај од Далечниот Исток лечи повеќе 10 заболувања

23 август, 2021
profimedia-0603843579

Народен рецепт за чај кој лечи десетици заболувања

Чајот помага да се исчисти телото од паразити и токсини, настинки, при пад на имунитетот и помага при сите видови заболувања.

Содржи многу важни состојки, кои на различни начини имаат корисен ефект врз заздравувањето на телото, како што се куркума, каранфилче, ѓумбир, цимет…

Покрај феноменално зајакнување на имунитетот, овој чај од Далечниот Исток темелно го чисти телото од сите лоши работи што предизвикуваат бројни заболувања и болести.

СОСТОЈКИ:

  • половина лажица ѓумбир
  • половина лажица цимет
  • половина лажица каранфилче
  • 1/6 лажица куркума
  • прстофат кардамон
  • 3 дл вода
  • 2 дл млеко

ПОДГОТОВКА

Измешајте ги сите зачини и прелијте ги со 3 дл зовриена вода. Измешајте сѐ добро.

Потоа додадете 2 дл врело млеко. Пијте го нефилтриран чајот во текот на денот, без ограничувања. Пробајте, нема што да изгубите!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi