5 работи што НИКОГАШ не смеете да ги кажувате додека водите љубов!

1 април, 2021
5 работи водење љубов

Ако сакате да му дадете на партнерот и себе си возбуда што ја заслужувате, избегнувајте ги овие пет вербални стапици за време на сексот:

 1. Не предлагајте нешто на вашиот партнер за што не сте сигурни
  Иако ви се допаѓа мислата за анален секс, немојте да ја предлагате за време на сексот. Постои можност да не ви се допадне или да не сте целосно подготвени за тој чекор, што само ќе го расипе овој возбудлив и страствен момент. Пред да експериментирате, разговарајте со вашиот партнер за вашите желби и подгответе го вашето тело и ум за експериментите.
 2. Не зборувајте за домашни работи или за какви било обврски
  Прашање како „дали го нахранивте кучето“ не е тема на разговор за кој вашиот партнер сака да чуе за време на сексот. Кога водите љубов, избегнувајте да разговарате за децата или за одговорностите. Прифатете го сексот како релаксирачки чин во кој заборавате на сите товари и фрустрации.
 3. Не го фалете вашиот партнер ако навистина не го сакате тоа
  Не лажирајте оргазми и не кажувајте му на вашиот партнер дека тој е најдобриот љубовник ако навистина не го сакате тоа. Ако го убедите дека направил нешто добро, можеби сте осудени постојано да ви давате нешто што навистина не ви се допаѓа. Покрај тоа, вие сте одговорни за вашиот оргазам, затоа немојте да си ја одрекувате возбудата на кој било начин.
 4. Не коментирајте го изгледот на вашиот партнер на негативен начин
  Секогаш потсетувајте го вашиот партнер дека изгледа секси. Спалната соба е идеална за споделување комплименти! Но, секогаш останете со позитивни коментари. Запомнете дека истакнувањето на неправилности секако не доведува до добар секс!
 5. Не започнувајте расправија
  Отворените и искрени разговори се клучен дел од среќната врска. За сè има време и место, затоа оставете ги жестоките дискусии за друга пригода!
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris