Ако момчето ве гледа во овој дел од телото – не го интересирате! Научниците дојдоа до неверојатен заклучок!

11 јануари, 2021
dumbpeople_bettersex_articlejpg

Научниците од колеџот Велесли и универзитетот во Канзас дошле до интересни заклучоци. Тие побараа од повеќе од сто студенти да погледнат фотографии од мажи и жени. После тоа, тие мораа да кажат дали можат да замислат одредена личност како потенцијален пријател или сметаа дека можат да имаат љубовна или сексуална врска со него.

За време на овој експеримент, тие посветиле посебно внимание на една работа, а тоа се движењата на очите. Ова треба да открие како испитаниците ги перцепираат лицата на сликите.


Каде оди прво погледот? Резултатите од оваа студија покажаа дека мажите кои гледаат жена во лице немаат интерес за неа. Бидете внимателни сега: ако мажот најде жена привлечна, тој прво ги гледа градите и колковите. Значи, според ова истражување, контактот со очите воопшто не е важен.

Објаснување на тоа однесување – Иако сето тоа звучи малку како клише, не смееме тоа да им го обвинуваме мажите. Резултатите од истражувањето кореспондираат со еволутивните истражувања кои покажаа дека „прамажите“, исто така, примарно внимавале на женското тело. Имено, мажите сакаат да проверат дали жената е „соодветна за продолжување на лозата“, а тоа им го кажуваат нивните физички атрибути.

Дејството сега се одвива во некоја поинтимна атмосфера, кога вие и вашиот избраник завршивте во врска, брак или барем во некоја страсна авантура во кревет. Прашањето е: Што прво мажите гледаат на гола жена? За да ја задоволиме љубопитноста, најдовме истражување спроведено на 12 000 мажи – тие одговорија на едно прашање: „Каде гледаат прво мажите кога ќе видат гола жена?

Жените исто така учествуваа во истражувањето – под претпоставка каде мажите изгледаат први. Имаме резултати.
Во… градите! Дури 51 процент од жените претпоставиле дека мажите први гледаат во градите. И тие погодија добро. Имено, 45 проценти од мажите признале дека градите се омилени. Сепак, ова не значи дека мажите ја поврзуваат вашата привлечност со вашите гради (мали, големи, цврсти). Тоа значи дека тие гледаат само таму – можеби затоа што прво го гледаат тоа кога жена стои гола пред нив.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris