Дали се согласувате? Шест брачни тајни кои не им се кажуваат на пријателите!

6 март, 2021
брачен пар

Убаво е да имате пријатели на кои можете да им ја доверувате секоја тајна и со кои можете да споделувате сè, но има некои работи од вашиот брачен живот што дури и вашиот најдобар пријател не треба да ги знае.

Откријте за какви брачни тајни станува збор, во корист на вашата брачна заедница, најдобро чувана помеѓу вас и сопругот.

1. Мислите дека вашиот сопруг (повторно) се однесува неразумно

Добро е да се тешите со пријател за тоа што вашиот сопруг ве полудува понекогаш. Малку жалење е добро, но треба да знаете кога да престанете, бидејќи штом ќе ги убедите пријателите дека вашиот сопруг е неразумен, тие нема да го заборават лесно. Вашиот гнев ќе помине и можеби ќе заборавите со кои „имиња“ сте го нарекувале сопругот пред вашите пријатели, но тие многу добро ќе ги запомнат.

2. Колку заработувате вие ​​и сопругот

Доволно е паровите често да споредуваат кој има поголема куќа, кој вози подобар автомобил, па затоа е подобро информациите за тоа колку плата имате вие ​​и вашиот животен партнер да ги зачувате за себе. Во спротивно, вашите пријатели може да ве осудат неправедно. Сигурно не сакате вашите пријатели да ги сметаат вашите проблеми за неважни затоа што мислат дека заработувате премногу пари за да имате вистински проблеми. Или да се сметаат себеси за супериорни затоа што заработуваат повеќе од вас – иако не би го сториле тоа вистински пријатели, барем не свесно. Ако сакате да одржувате хармонија во пријателството, оставете ја состојбата на вашите брачни финансии да остане приватна работа.

3. Што не му се допаѓа на сопругот кај твојот пријател

Не дозволувајте брачниот живот да ве оддалечува од пријателите. Ако вашиот близок пријател не го сака вашиот сопруг, или обратно, немојте да му кажете (или неа). Не зборувајте за овие не им се допаѓаат ниту на другите пријатели, особено ако тој пријател не заслужува никаква нетрпеливост од вашиот сопруг.

4. Детали од вашиот сексуален живот

Забавно е да разговарате за секс со женско друштво, да ги споредувате вештините на вашиот партнер и да се фалите со одличен сексуален живот во бракот, но подобро е да чувате некои детали од спалната соба за себе. Ако им откриете на девојките, на пример, прекарот што му го дадовте на неговиот пенис, може да се случи следните неколку месеци вашиот сопруг да не може да ве гледа во очи. Големината на неговиот пенис, фетишите што ги сака и слични интимни детали исто така треба да бидат оставени помеѓу вас двајца.

5. Колку должите

Скоро секоја брачна двојка има парични долгови, а дали се големи или мали не се тема за разговор со пријателите. Тие можат да бидат навредени ако се пофалите со тоа колку малку долг се собрал над вас и сопругот со текот на годините. Ако, пак, се жалите дека имате големи долгови, вашите пријатели можеби нема да ве поканат на заеднички одмор од страв дека ќе мора делумно да ве финансираат затоа што се во подобра финансиска состојба.

6. Со кого би спиел од вашите пријатели

Некои брачни парови се шегуваат со кој од нивните пријатели би спиеле. Нормално е да имате фантазии, но опасно е да ги споделувате со други. Ако и кажете на пријателка дека фантазирате насопругот на друга пријателка можно е да и се испуштат вашите тајни пред друштвото, и да се ставите во многу непријатна ситуација. Затоа, не ја споделувајте оваа тајна со никого, освен со вашиот сопруг. Размислете добро пред да му кажете или.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris