Совршениот пат до оргазмот трае 13 минути, максимум!

20 август, 2021
166546_we-vibe-wow-tech-vgaixx0hp44-unsplash_f

Се чини дека многу се зборува за сексот и задоволството што тој го пружа, но не е сè толку добро. Жените често имаат големи проблеми во постигнувањето оргазам и двајцата партнери треба да се обидат работите да бидат фантастични во кревет.

Студија објавена во „Џурнал за сексуална медицина“ открива дека на жените им требаат во просек 13 минути и 41 секунда за да постигнат оргазам, но интересно е што истата студија покажала дека секоја шеста жена не доживува оргазам.

Мажите често се плашат од овие бројки затоа што мислат дека не се добри љубовници и се прашуваат (можеби тивко) – како да ја задоволат жената? Во историјата, секогаш се зборувало за задоволство кај мажите кога станува збор за сексот, а жените честопати биле само придружни ликови.

Нашата култура не поминува време зборувајќи за вагини или женско задоволство, па дури и самите жени не се сигурни како работат нивните делови од телото, што е добро за нив и како да доживеат оргазам за време на сексот – објаснува сексуалната терапевтка Синди Дарнел со МБГ. Со нејзините совети, но и други експерти, мажите можат да откријат како да го зголемат задоволството во кревет и да ја доведат жената до врвот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris