Овие хороскопски парови често се распаѓаат а се идеални заедно!

12 јануари, 2021
dreamstime-m-205529138

Некои знаци на Зодијакот одговараат на нивниот карактер и честопати се нарекуваат идеални парови, но премногу сличности можат да бидат лоша работа, како што е случај во следните комбинации.

Овен и Лав: Овој пар е премногу себичен

На оваа комбинација нема да недостасува интензитет или страст. Во мисла и акција, никогаш нема да има здодевен момент за Лав и Овен. Нивната енергија се поттикнува едни на други да испробуваат работи што се плашеа да ги испробаат. За жал, и двајцата се толку горди ликови, што се појавува нездрава конкуренција што создава раздори во врската.

Стрелец и Вага: Премногу се тврдоглави

Тие го црпат најдоброто едни од други на емотивно ниво затоа што комуникативната и трпелива природа на Вагите ја комплиментираат филозофската и либералната личност на Стрелецот. Оваа интеракција ќе им овозможи на двете страни да размислат за искуствата од минатото, па дури и за длабочината на нивните чувства. Проблемот настанува кога станува збор за доверба, бидејќи овие знаци се плашат од сврзување и нема да сакаат да го направат првиот чекор.

Близнаци и Водолија: Премногу се емотивно воздржани

Овој пар работи навистина добро на повеќе нивоа, особено затоа што зборуваме за ликови кои често се чувствуваат изолирани затоа што се толку уникатни. За жал, нивните комуникациски вештини не се протегаат на нивните емоции бидејќи и двајцата обично бегаат од своите вистински чувства. На овие знаци можеби ќе им требаат малку понежни партнери за да ја откријат нивната ранливост и чувствата што ги потиснувале.

Девица и Јарец: Оваа комбинација е премногу платонска

Со двата најинтелигентни знаци на Зодијакот, и логички и рационални мислители, би очекувале врската да работи добро и претежно да работи. Клучни, сепак, ќе бидат проблемите што оваа двојка ќе ги има во сексуалниот и романтичниот план. Кога станува збор за интимност и секс, ниту еден од овие двајца не е познат по својата генијалност бидејќи нивната страст е често насочена кон работни или лични проекти.

Скорпија и Бик: Ним им недостасува компромис

Овие две спротивности дефинитивно ќе привлечат затоа што искри ќе летаат на сексуално ниво, не само на почетокот на врската, туку цело време. Без оглед, овие два знака се можеби најтврдоглавите и најљубоморни во Зодијакот, затоа не очекувајте ниту еден од нив да се повлече од борбата. Една кавга лесно може да се претвори во огромно исклучување. Врската потоа станува токсична и се распаѓа, и тоа само затоа што никој нема да ја проголта нивната гордост.

Риби и Рак: Заедно се премногу пријатни

Ниту еден знак не внесува многу енергија или спонтаност во врската, така што атмосферата може да стане малку монотона, па дури и застоена. Овој пар можеби е пребезбеден избор да ја изгуби својата романтична привлечност по првичната возбуда.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris