ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ДОБРО И ЌЕ ЗНАЕТЕ дали е склон кон ИЗМАМА! По овој тест, повеќе нема да МУ ГИ ЧИТАТЕ ПОРАКИТЕ НА ТЕЛЕФОН!

23 април, 2021
430843_muskarac-naocari_f

Едно истражување покажало дека врз основа на обликот на лицето, може да се открие многу за верноста на мажот.

Истражувачите го измерија односот на ширината и должината на машкото лице, поточно растојанието помеѓу горната усна и веѓите.

Врз основа на тоа, тие утврдија дека испитаниците со пошироко и подолго лице, како и поизразени јагодици, имаат поголем сексуален нагон, во споредба со мажите со помало лице и помеки контури.

Научниците го објаснуваат ова со фактот дека обликот на лицето е индикатор за тоа како се развиле хормоните додека мажот бил фетус.

Затоа, поширокото лице може да биде знак дека тој има повеќе тестостерон, што исто така ја зголемува желбата за повеќе сексуални партнери.

Се разбира, резултатите од оваа студија треба да се земат со голема резерва, бидејќи во истражувањето учествувале само 500 луѓе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi