ПРАВИЛО ОД 6 МИНУТИ: Ова е убедливо најважното за вашата врска да биде СОВРШЕНА!

3 февруари, 2021
849159_profimedia0549081858_ls

Истражувањето спроведено на 1.500 канадски жени покажа дека треба да се направи една работа пред сексот најмалку шест минути – „да се биде многу сексуално задоволен“

Едноставно решение е: шест минути предигра! Можеби е помалку романтично, но е многу поефикасно, се тврди.

Значи, ако земете шест минути време за предигра активно и свесно уживајте во тоа, тогаш сексот треба да биде многу подобар. Исто така е важно да не „станувате“ од кревет, да заспиете или да заминете веднаш по сексот – треба да се гушкате некое време.

Физичката интимност, пред и по сексот, се грижи за поголемо задоволство – така велат 56 проценти од мажите и 55 проценти од жените. Истражувањето го спроведе канадски производител на кондоми заедно со „Совет за информации и образование за секс“.

Се разбира, можете да уживате во предиграта подолг временски период – воопшто: колку повеќе физички контакт, толку поинтимна ќе биде врската, а во исто време и подобар сексот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi