Секси идеи за Денот на вљубените: Жешките предизвици ќе ви ги разбудат страстите…

13 февруари, 2021
ts1

Едноставните игри што можете да ги направите дома, ќе го променат вашиот сексуален живот, а се што ви треба е добра идеја, но и малку имагинација и креативност за да го направите овој Ден на вљубените ваша страст.

Околу половина од паровите откриле дека немаат намера да го слават Денот на вљубените оваа година, покажува анкетата на веб-страницата еХармонија. Експертите велат дека пандемијата и сите промени што се случија со неа – првенствено социјалните ограничувања и неможноста да се оди на традиционални датуми и вечери за Денот на вљубените, ја сменија рутината на партнерствата.

Затоа, таа предлага воведување на неколку жешки предизвици и секси игри што можете да ги користите за Денот на вљубените, како и за секоја недела од годината.

Еве неколку нејзини идеи за ова:

  • Оставете слатки и романтични пораки на Post-it низ куќата за да се чувствувате ценети.
  • Дајте му на вашиот партнер coupубовен купон за замена за бесплатна масажа.
  • Зачинете ја саботата навечер со игра стриптиз покер или вртете шише.
  • Изненадете ги под туш и воведете сензуален пилинг за забрзување на нивниот пулс.

Секси потсетник за поголема страст

Напишете си пет непослушни предлози едни на други на вашиот мобилен телефон, но без претходно да погледнете, па потсетникот ве изненадува. Играјте со најскриените желби, но не мора да ги реализирате доколку некој од вас не ги сака. Можете да напишете за да ве изненадат со поза 69 или да ви испратат секси слика. Оваа игра може да послужи како еден вид предигра, а поради ваквите пораки едвај чекате да се вратите дома од работа.

Картите исполнуваат скриени сексуални желби

Заедно со вашиот партнер, направете 20 карти и на секоја напишете ја секси играта што би сакале да ја постигнете. Наредете ги вашите картички пред вас и нека го стори истото и вашиот партнер. Нацртајте картички и исполнувајте ги едни со други сексуалните желби. Ако не ви се допаѓа ниту една идеја, разговарајте со вашиот партнер до каде сте подготвени да одите и каде ја повлекувате линијата.

Може да играте и со тоа што ќе ги напишете истите сексуални желби, а потоа ќе ги подредите и ќе нацртате прво една картичка, а потоа друга со иста желба. Додека не пронајдете парови, не смеете да се допирате, што значи дека сексуалната напнатост ќе се зголеми, а оргазмот ќе биде уште поексплозивен.

Станете sвезди на вашата еротска приказна

Зборовите можат да бидат и возбудливи, затоа започнете да пишувате еротска приказна во која вие сте главни ликови. Ја пишувате првата реченица, и вашиот сакан нека го напише продолжението. И така наизменично додека не напишете вистинско мало сценарио. Пишете за тоа што ве возбудува, каде би сакале да имате секс, што сакате да ви прави… Бидете креативни, а потоа ставете ги зборовите на дело.

Секс со странец

Ако секси сценариото не успее, секогаш можете да се преправате дека не се познавате.

Флертувајте еден со друг и кажете му дека барате обичен секс за една вечер и ништо повеќе, но затоа очекувате да ве полуди. Така, можете да се сетите што ве привлече пред да се познавате.

Користете облека за жешки игри

Започнете ја предиграта со откинување на едни со други алишта, а потоа искористете ја за жешки игри. Користете ја неговата вратоврска како повез за очи и натерајте го само да го истражи вашето тело со рацете или да го врзе за креветот и да му кажете што ќе му правите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi